Situația automatizării bibliotecilor școlare sucevene

BIBLIOTECARI ŞCOLARI SUCEAVA IANUARIE 2013

NR. CRT.

NUME ŞI PRENUME

UNITATE ŞCOLARĂ

NORMĂ

DOTARE IT

SOFT

 

1.

 

Abordiencei Simona Ionica

Şcoala Gimnazială „‟Pahomie C.Vasiliu‟‟ Grămeşti

Pl. cu ora

3 calc.

Bază de date Excel

 

2.

 

Alexa Elena

Şcoala  Gimnazială Nr. 3 Suceava

1

1 calc. + net

 

3.

 

Alexevici Ionela

Şcoala  Gimnazială Văratec

Pl. cu ora

 

4.

 

Andrei Lăcrămioara

CN M. Eminescu Suceava

1

6 calc.+ net

1 imprimantă

1 vdproiect.

eBibliophil

 

5.

 

Andruşcă Stela

CT Al. I Cuza Suceava

1

1 calc. + net

1 imprimantă

 

 

 

6.

 

Antone Georgiana

Liceul Tehnologic “Vasile Deac” Vatra Dornei

Pl. cu ora

1 calc. + net

1 imprimantă

 

 

7.

 

Argatu Daniela

Casa Corpului Didactic G. Tofan Suceava, Al. Nucului Nr.10

 

1

2 calc. + net

1 imprimantă

1 scaner

eBibliophil

 

8.

 

Arsene Viorica

Şcoala Gimnazială “Ştefan cel Mare “ Cârlibaba

1

 

9.

 

Baciu Nicolae

Școala  Gimnazială „Nicolae Stoleru” Baia

1

1 calc. + net

 

10.

 

Bahnean Mărioara

Grupul Scolar “Ion Nistor” Siret -Vicovu de Sus

1

4 calc.+ net

 

Bază de date Excel

 

11.

 

Barbă Mariana

Şcoala  Gimnazială Bosanci

1

1 calc. 1 imprimantă

Bază de date Excel

 

12.

 

Bedrule Marcela

Şcoala  Gimnazială Pojorâta

1

1 calc.

1 vdproiect.

 

13.

 

Benesch Dorina

C “Alexandru cel Bun” Gura Humorului

1

 

14.

 

Bîrgovanu Alina Elena

Şcoala  Gimnazială I-VIII Drăguşeni

Pl. cu ora

 

15.

 

Boariu Nicoleta

Şcoala  Gimnazială Iacobeni

Pl. cu ora

1 calc.

 

 

16.

 

Bodnar Maria

Şcoala  Gimnazială “M.Eminescu” Rădăuţi

1

6 calc.+ net

2 laptop

2 vdproiect.

1 video

 

17.

 

Boicu Mattynnela

CT „Mihai Băcescu” Fălticeni

1

5 calc. + net

 

18.

 

Bruja Sorodoc Lăcrimioara

Liceul Tehnologic Special Bivolarie

 

Pl. cu ora

1 calc.

 

 

 

19.

 

Bucsa Lina

Scoala Gimnazială Nr.1 Vicovu de Sus

 

Pl. cu ora

 

20.

 

Camilar Ileana

Şcoala Gimnazială „I.Ciurea” – Fălticeni

 

Pl. cu ora

1 calc.

 

21.

 

Ceornodolea Gabriela

Şcoala Gimnazială Adâncata

Pl. cu ora

 

22.

 

Chibici Iuliana

Şcoala Creştină „Filadelfia” Suceava

1

2 calc. + net

1 imprimantă

1 scaner

xerox

Bază de date Excel

 

23.

 

Cimbru Nicoleta

Şcoala Gimnazială Nr.1 Horodniceni

Pl. cu ora

 

24.

 

Chiriac Roxana

CN de Informatica “Spiru Haret Suceava

1

1 calc. + net

Bază de date Excel

 

25.

 

Chiricheş  Mihail Gabriel

Liceul cu Program Sportiv Suceava

1

2 calc. + net

1 imprimantă

Bază de date Excel

 

26.

 

Cimbru Nicoleta

Şcoala Gimnazială Nr.1 Horodniceni

Pl. cu ora

 

27.

 

Ciobanu Elena Carmen

Scoala Gimnazială Nr.1 Suceava

1/2

1 calc. + net

Bază de date Excel

 

28.

 

Clipa Aurelia

Scoala Gimnazială Nr.3 Vicovu de Sus

 

Pl. cu ora

 

29.

 

Cocriş Camelia

Şcoala Gimnazială  „Miron Costin” Suceava

1

1 calc. + net

Soft contab.

 

30.

 

Cojghiceanu Mona

Şcoala Gimnazială   Ipoteşti

1

1 calc. + net

– Bază de date Excel

 

31.

 

Cojocaru Adriana Cristina

Şcoala Gimnazială  “Petru Musat” Siret

1

1 calc. + net

 

32.

 

Coman Nicoleta

Şcoala Gimnazială  Moara-Liteni

Pl. cu ora

 

33.

 

Comloşan Viorica

Grup Şcolar “Vasile Cocea” Moldoviţa

1

 

34.

 

Coriciuc Natalia

Şcoala  Gimnazială Brodina

Pl. cu ora

 

35.

 

Coroamă Adriana

Colegiul Naţional “E. Hurmuzachi” Rădăuţi

Pl. cu ora

 

 

 

36.

 

Crăciun Rodica

Lic.Teoretic “Ion Luca” Vatra Dornei

1

1 calc. + net.

1 imprimantă

 

în curs  eBibliophil

 

37.

 

Crivăţ Alexandru

Liceul Tehnologic “Nicolai Nanu Broşteni

 

1

1 calc. + net.

 

– Bază de date Excel

 

38.

 

Curic Valentina

Scoala Postliceală  Sanitară

decizie

 

39.

 

Dominte Corina

CN “Ştefan cel Mare” Suceava

1

2 calc. + net.

1 imprimantă

1 vdproiect

 

40.

 

Dorina Paicu

Școala Gimnazală Poiana Stampei

Pl. cu ora

 

41.

 

Galan Viorica

Grup Şcolar Dumbrăveni

1

1 calc. + net.

1 imprimantă

1 scaner

 

 

 

 

 

 

2  vdproiect

1 foto

 

 

42.

 

Geamăn Lucian

Școala  Gimnazială Valea Moldovei

1

1 calc. + net

1 imprimantă

 

43.

 

Gheorghiţă Maria

Scoala Gimnazială Bivolarie

Pl. cu ora

1 calc. + net

 

44.

 

Ghiţă Maria

Colegiul Naţional “Dragoş Voda” Câmpulung Moldovenesc

1

1 calc. + net

eBibliophil

 

45.

 

Grigoraş Mihaela Diana

Şcoala  Gimnazială Nr. 2 Rădăuţi

Pl. cu ora

 

46.

 

Haraseniuc Elisabeta Iuliana

Colegiul “Andronic Motrescu” Rădăuţi

1

2 calc. + net

1 vdproiect

1 tbl intelig.

1 hm cinema

 

47.

 

Haraseniuc Gianina-Mirela

Colegiul Tehnic Rădăuţi

1

1 calc. + net

 

48.

 

Hlihor Lenuța

Şcoala  Gimnazială Bogata

Pl. cu ora

 

49.

 

Hreceniuc Dorica

Şcoala Gimnazială „Jean Bart” Suceava

Pl. cu ora

 

50.

 

Hriţcu Aurica

CSEI “Sf. Andrei” G. Humorului

1

2 calc. + net

1 imprimantă

1 xerox

 

51.

 

Hurjui Daniela

Şcoala Gimnazială “Samson Bodnărescu‟‟ Gălăneşti

 

½

1 calc. + net

 

52.

 

Iftimie Silvia

Grupul Scolar “Latcu Voda” Siret

1

 

53.

 

Iftimiu Adriana

Seminarul Teologic Liceal Ortodox “Mitropolitul Dosoftei”

1

 

54.

 

Ionel Georgeta

Grup Scolar Nr. 1 Câmpulung Moldovenesc

1

1 calc. + net

1 vdproiect.

 

55.

 

Irimiciuc Elena

Scoala Gimnazială Nr.2 Vicovu de Sus

 

Pl. cu ora

1 calc. + net

 

56.

 

Isopescu Ramona

Școala Gimnazală Nr. 1 G. Humorului

1/2

1 calc. + net

 

57.

 

Juravle Georgeta

Scoala de Arte şi Meserii Dimitrie Onciul Straja

 

1/2

2 calc. vechi + net

Bază de date Excel

 

58.

 

Koza Carmen  Iuliana

Școala Gimnazială Nr.2 + Nr. 3Vatra Dornei

1

1 calc. + net

1 imprimantă

Bază de date Excel

 

59.

 

Lahman Adina

CEc. Dimitrie Cantemir Suceava

1

4 calc. + net

Soft propriu

 

60.

 

Latiş Mihaela

Școala Gimnazală “Bogdan Voda” Câmpulung Moldovenesc

1

 

61.

 

Lavric Adriana

Școala Gimnazală Regina Elisabeta” Rădăuţi

1

 

62.

 

Lazurcă Ancuţa

CN “Petru Rareş” Suceava

1

9 calc. + net.

1 imprimantă

Alice 6.0

 

 

 

 

 

1 vdproiect

 

 

63.

 

Lehaci Doina Maria

Școala Gimnazală “Petru Comarnescu”  G. Humorului +  Școala Gimnazală “Teodor Balan”  G. Humorului

1/2

 

64.

 

Liţu Irina Elena

Sc.Gim.Moldova-Sulita

Pl. cu ora

 

65.

 

Lelco Mihaela

Şcoala cu clasele I-VIII Prelipca

Pl. cu ora

 

66.

 

Magherca Maria

Școala Gimnazală  Nr.4 Vatra Dornei

1/2

1 calc. + net.

1 imprimantă

1 imprimantă

 

67.

 

Manolache Lucica

C Agricol „V. Lovinescu” Fălticeni

1

3 calc. + net

 

68.

 

Manu Vera

Sc.Prof.Speciala Campulung Moldovenesc

Pl. cu ora

 

69.

 

Mateescu Angela

Școala Gimnazală  Păltinoasa+Capu Codrului

1/2

1 calc. + net.

 

70.

 

Mazăre Daniela Alina

Liceul Tehnologic Iacobeni

Pl. cu ora

 

71.

 

Mechno Mariana

Sc.Gim. Izvoarele Sucevei

Pl. cu ora

 

72.

 

Mihăiescu Maria

Centrul Şcolar Suceava Suceava

1

4 calc. + net

 

73.

 

Mihăilă Ramona

Colegiul Naţional „Nicu Gane” Fălticeni

1

3 calc. + net

 

74.

 

Mihailov Ramona-Gina

Colegiul Naţional  Eudoxiu Hurmuzachi

 

1

1 calc. + net

1 imprimantă

 

75.

 

Mircea Cristina Elena

Grup Şcolar “Oltea Doamna”Dolhasca

1

1 calc. + net

Bază

de date în Excel

 

76.

 

Mironiuc Mariana

Școala Gimnazală Bucşoaia

½ + ½

 

77.

 

Mîţan Rodica

Grup Şcolar Cajvana

1

1 calc.

1 imprimantă

BiblioExpert

 

78.

 

Moroşan Larionescu

SAM “H. Mihăescu” Udeşti

1

 

79.

 

Moroşan Liliana

SAM Stulpicani

1

1 laptop

 

 

80.

 

Motrici Oana

Colegiul Tehnic ”Petru Muşat” Suceava

1

2 calc.

2 laptop.

1 imprimantă

 

81.

 

Naida Mariana

Şcoala Gimnazală Dornesti

Pl. cu ora

 

82.

 

Năstase Paula

Şcoala cu clasele I-VIII nr.6 Suceava

Pl. cu ora

 

83.

 

Neamţu Graţiela

Şcoala cu clasele I-VIII Sf. Ilie

Pl. cu ora

 

84.

 

Nichitean Ilenuţa Doiniţa

Grup Şcolar “Vasile Gherasim” Marginea

1

1 calc.

 

85.

 

Nistor Gabriela

Școala Gimnazală Vama

1

1 calc. + net.

1 imprimantă

1 xerox

 

 

 

 

 

1 vdproiect

 

 

86.

 

Onisii Mihaela

Grup Şcolar „Iorgu Vârnav Liteanu”

1

1 calc. + net.

 

 

87.

 

Paiu Dorina

Şcoala Gimnazală Nisipitu

Pl. cu ora

 

88.

 

Palana Livia – Petruţa

Şcoala Gimnazală Moara Carp

Pl. cu ora

 

89.

 

Papuc Alina

C Artă “Ciprian Porumbescu” Suceava

1

6 calc. + net.

1 imprimantă

1 xerox

Bază

de date în Excel

 

90.

 

Pater Adriana

Şcoala Gimnazală Cornu Luncii

Pl. cu ora

 

91.

 

Pavăl Marcela

Şcoala Gimnazală Bogdăneşti

1

10 calc. + net

 

92.

 

Peiu Cristina

Şcoala Gimnazală „Vasile Tomegea” Boroaia

Pl. cu ora

 

93.

 

Pentelescu Daniela Liliana

 

Liceul Tehnologic Dorna Candrenilor

1

2 calc. + net.

1 imprimantă

1 retropr.

 

94.

 

Perhinschi Simona

Şcoala Gimnazală Mihoveni

Pl. cu ora

 

95.

 

Pintiliuc Anica

Şcoala Gimnazială Volovăţ

 

1

1 calc. + net

1 Xerox

 

 

96.

 

Podcomăşnăi Alina

Şcoala Gimnazială  Nr.7 Grigore Ghica

1\2

1 calc. + net

 

 

97.

 

Popescu Mircea

Şcoala Gimnazală Falcău

Pl. cu ora

 

98.

 

Popescu Rodica

Şcoala cu clasele I-VIII Şcheia

Pl. cu ora

 

99.

 

Puşcaşu Doina

Şcoala Gimnazală Nr.1 V.Dornei + Dorna Arini

½ + ½

4 calc. + net.

1 imprimantă

1 vdproiect

1 hm cinema

 

100.

 

Romaga Adrian

Şc. Gim. D. Gusti Fundu Moldovei

Pl. cu ora

 

101.

 

Rusu Angela Eleonora

Şcoala Gimnazială Coşna

Pl. cu ora

4 calc.+ net

2 Xerox

1 vdproiector

1 staţie amplif.

1 video

1 ap. foto-1

 

102.

 

Rusu Diana

Şcoala Gimnazială Râşca

 

1\2

1 calc.

 

103.

 

Rusu Nadia Ecaterina

Şcoala Gimnazală „Ion Creangă” Suceava

1

 

104.

 

Sabie Carmen

Şcoala Gimnazială Şarul Dornei

Pl. cu ora

 

105.

 

Seserman Lidia

Grup Şcolar Pârteştii de Jos

1

1 calc.

 

 

106.

 

Stan Beatris Doriana

Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” Fălticeni

1

1 calc. + net

 

107.

 

Ştefan Mirela

Şcoala Gimnazală Nr. 10 Suceava

1

1 calc.

Bază

de date în Excel

 

108.

 

Ştefănescu Doina-Costanţa

Şcoala Gimnazală I-VIII Vereşti

Pl. cu ora

 

109.

 

Stoica Mihaela

Şcoala Gimnazală „Ion Irimescu” Fălticeni

1

1 calc.

1 imprimantă

 

110.

 

Suciu Silviu

CT Samuil Isopescu Suceava

1

1 calc. + net

1 laptop

1 vdproiect.

1 imprimantă

1 xeox

1 tbl intelig

 

111.

 

Suiu Juverdeanu Laura

Sc.Prof.Speciala Capulung Moldovenesc

Pl. cu ora

 

112.

 

Şomcuteanu Geta

C. Al. Cel Bun Gura Humorului

1

 

113.

 

Tcaciuc Cristina

CT Alimentară Suceava

1

 

114.

 

Ţerna Mariana

Şcoala Gimnazială “Bogdan Vodă” Rădăuţi

1/2

2 calc. + net 1 vdproiect.

1 imprimantă

1 xeox

 

Bază

de date în Excel

 

115.

 

Todireanu Mariana

Şcoala Gimnazială „N.Labiş” Mălini

 

1

2 calc.

 

116.

 

Ulian Luminiţa

Şcoala Gimnazială “I. Barbir” Capu Câmpului

1

 

117.

 

Ungurean  Mihaela

Şcoala Gimnazială 8+ Nr. 4 Suceava

½ +1/2

1 calc.

Mediasoft

 

118.

 

Ungureanu Bernadetta

Şcoala Gimnazială Humorului+Poiana Micului

cumul

 

 

 

119.

 

Vaman Delia

Colegiul Silvic “Bucovina” Câmpulung Moldovenesc

1

1 calc. + net

 

120.

 

Vartolomei Nina

Şcoala Gimnazială Plopeni-Salcea

Pl. cu ora

 

121.

 

Vasiliu Florica

Şcoala Gimnazială Hîrtop

1

 

 

122.

 

Verdeşescu Sandu Buzila.

Şcoala Gimnazială  Panaci

Pl. cu ora

1 calc.

 

 

123.

 

Vizaru Roxana

Şcoala Gimnazială Crucea

Pl. cu ora

1 calc.

1 imprimantă

 

124.

 

Voiasciuc Mrusia

Şcoala Gimnazială Milişăuţi

1

 

125.

 

Zelinca Mihaela

Şcoala Gimnazială Neagra Şarului

Pl. cu ora

 

126.

 

Zlotar Anda Petronela

Şcoala Gimnazială Ciocăneşti

Pl. cu ora